12 راه برای افزایش فروش آنلاین: "قسمت سوم"

مردم معمولا به دنبال اطلاعات رایگان هستند.اگر فروشتان را خیلی سریع شروع کنید، قبل از اینکه مشتریان را به دام بیندازید آنها را از دست می دهید. ابتدا باید آنها را با توجه به مشکلی که دارند و اینکه شما می توانید آن را حل کنید .

1 آبان 1395

12 راه برای افزایش فروش آنلاین: "قسمت دوم"

تست9: مردم معمولا به دنبال اطلاعات رایگان هستند.


اگر فروشتان را خیلی سریع شروع کنید، قبل از اینکه مشتریان را به دام بیندازید آنها را از دست می دهید. ابتدا باید آنها را با توجه به مشکلی که دارند و اینکه شما می توانید آن را حل کنید( همانگونه که در تست 5 ذکر شد ) به محصول خود علاقه مند کنید سپس می توانید فروش را آغاز کنید.
به یاد داشته باشید که تا قبل از اینکه مشتریان به محصولتان علاقه مند نشده اند و به شما اعتماد نکرده اند از قیمت فروش حرفی نزنید.

تست 10: مطلوبیت محصول خود را با اضافه کردن تصاویر افزایش دهید.


تصاویر محصولات ،آنها را ملموس تر و واقعی تر نشان می دهند و یک ابزار قدرتمند فروش به شمار می روند. اما گاهی آشکار کردن سریع محصول ممکن است باعث افت فروش شود. شما ممکن است احتیاج داشته باشید که ابتدا مزایا و ارزش محصول را بگویید سپس آن را نشان دهید.
تصویر را در مکان های مختلف صفحه قرار دهید ، یا در بالای صفحه یا پایین صفحه جایی که درخواست فروش می کنید . همچنین می توانید در صفحه ی سفارش نیز تصویر را قرار دهید و پاسخ ها را نسبت به استفاده نکردن از تصویر تست کنید و آنها را مقایسه کنید. با دقت فروش در هر آزمون را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید در کدام تست بیشترین تاثیر را می گیرید.

تست 11: توجه "چشم ها" را با ایجاد تغییر در فرمت و ظاهر سایت جلب کنید.


افراد بسیار کمی هستند که کلمه به کلمه ی حرف هایتان را می خوانند . اکثریت فقط صفحه را اسکن می کنند و کلمات و جملاتی که از نظرشان مهم است را می خوانند. به همین دلیل است که شما باید بعضی از کلمات و جمله ها را بیشتر رویشان تاکید کنید.که شامل:
از فونت درشت و ایتالیک برای تاکید بر مزایای محصولتان استفاده کنید.
طول پاراگراف ها را تغییر دهید تا صفحه تبدیل به یک توده از متن های یکنواخت نشود.
اضافه کردن تیترهایی که بر پیام های کلیدی تاکید دارند و بازدید کنندگان را وادار به خواندن پاراگراف می کنند.
سمت راست متن خود را خالی بگذارید ( اینگونه خواندن آن راحتر از وقتی است که کل صفحه متن است)
قسمت مهم ولی کوتاهی از متن یا تیتر را برای جلب توجه در مرکز قرار دهید.
مشتریان و مشترکین خود را با استفاده از پاسخگوی خودکار(ایمیل خودکار) پیگیری کنید. که منجر به فروش بیشتر شود. زیرا حداقل به اندازه ی چند تماس طول می کشد تا کسی از سایتتان خرید کند.
در پیگیری ایمیل ها ،برای کسانی که هنوز از شما خرید نکرده اند می توانید پیشنهاد خود را بازگو کرده و دوباره ار آنها تقاضای خرید کنید.سعی کنید به افرادی که تازه ثبت نام کرده اند سریعا ایمیل بزنید و به آنها دلیلی بدهید که همان روزی که ثبت نام کرده اند دوباره از سایت بازدید کنند. می توانید این ایمیل را 3 روز بعد بفرستید و مقایسه کنید که کدام روش بهتر است.
پیگیری مشتریان موجود هم به همان اندازه مهم است. در واقع، آزمایش نشان می دهد که 30 درصد از مشتریان اگر به آنها فرصتی داده شود دوباره خرید خواهند کرد. این کمک می کند که یک رابطه ی سود آور و طولانی مدت با آنها داشته باشید و بتوانید محصولات جدیدتان را به آنها بفروشید. شما می توانید این محصولات را سریعا بعد از خرید اولیه شان به آنها پیشنهاد دهید یا میتوانید بعد از گذشت 3 روز آن را ارائه دهید و ببینید کدام بهتر است.

تست 12: مزایای تست های جداگانه


این طبیعی است که وقتی سایتتان را تست می کنید ، هر چیزی را جداگانه روی سایت تست کنید که تاثیرات مستقیم آن را ببینید.یک روش تست کردن به اسم "تست جداگانه" وجود دارد که دقیقا همین کار را انجام می دهد. می تواند مخاطبان را به دو دسته تقسیم کند و مثلا برای هر کدام یک تیتر جداگانه را به طور همزمان تست کند .
این یک استراتژی تست ایده آل برای هر تجارت آنلاین است، به خصوص برای وب سایت های جدیدتر با ترافیک کمتر ، البته این یک روش عالی برای تولید نتایج دقیق است و فرقی ندارد ترافیک سایت کم باشد یا زیاد.بیایید نگاهی به یک مثال برای نشان دادن چگونگی کار این روش بیاندازیم.
اگر میخواهید اساس نامه ی فروش خود را تست کنید ، بهترین آنها را، به عنوان"کنترل" و معیاری برای تست بقیه قرار دهید.
برای تست تیتر جدید، مثلا می خواهید یک صفحه ی جدید مشابه به بهترین صفحه ای که دارید بسازید با تیتر متفاوت. از نرم افزار ویژه ی تست استفاده کنید، اینجوری نصف مشتریان خود را به سمت صفحه ی قدیمی و نصف دیگر را به سمت صفحه ی جدید هدایت می کنید. مثلا اگر دو مشتری دارید به اسم های "جین" و "باب" این نرم افزار باعث می شود که جین نامه فروش "A" را ببیند و باب نامه فروش "B" و این عمل به طور همزمان انجام شود.
شما می توانید با پیگیری کردن اینکه چند نفر از سایت بازدید کردند و چند نفر خرید کردند، بفهمید که کدام صفحه با کدام تیتر فروش بهتری داشته است.شما می توانید دیگر موارد نامه ی فروش خود را به طور همزمان تست کنید تا به روند فروش خود کمک کنید.
این نرم افزار به شما این مزیت را می دهد که دو چیز را به طور همزمان تست کنید. اگر شما یک تیتر برای چند هفته و تیتر دیگر را برای چند هفته تست کنید ، شاید در یکی از این مدت زمان ها تعطیلاتی مثل 4 جولای را شامل شود و دیگری نه! یا شاید یک رویداد بزرگ تلویزیونی در طول یک دوره آزمایشی اتفاق افتد اما در دیگری نه!هردوی این فاکتور ها می تواند در نتایج انحراف ایجاد کند.چون شاید در یکی از دوره ها افراد کمتری آنلاین بوده باشند.
خیلی آسان تر خواهد بود که برای تست ها از نرم افزار های زیر استفاده کنید.
7 Trends web سرویس های تست کردن با هزینه ی یک بار استفاده یا هزینه ی ماهیانه ارائه می دهد. و شما می توانید سرویس آنها را به صورت رایگان تست کنید. 7 Trends web این اجازه را می دهد که حتی از تست های جداگانه هم فراتر بروید و چند چیز را به طور همزمان با هم تست کنید.
Offermatica هم مانند 7 Trends web به شما اجازه ی اداره ی آزمایش های چند متغیره را می دهد. قیمت گذاری آن بر اساس هزینه ی هر مشتری است. و می توانید ابتدا نسخه ی نمایشی آن را تست کنید.
ClickTracks این اجازه را می دهد که واکنش بازدیدکنندگان به تست را پیگیری کنید و بفهمید که به چه صورت از سایت بازدید می کنند. شما می توانید محصولاتشان را یک بار امتحان کنید سپس یک بار یا ماهیانه بر اساس نیازتان هزینه را پرداخت کنید.
اشتراک